Pragniemy podzielić się dobrą wiadomością, iż został zakończony kolejny etap prac realizowany przez Fundację Przymierze przy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznym na Górze Chełmskiej. To kolejne zadanie podjęte przez Fundację, zgodnie z projektem architekta inż. Marka Jankowskiego - Pracownia ArchTim w Koszalinie.
Projekt BALUSTRADY zewnętrzne dla obiektu Centrum rozpoczął się 15 października 2020 roku, kiedy Fundacja Przymierze podpisała Umowę z Q4GLASS, ABJ INVESTORS SP. Z O.O. SP. K. w Koszalinie, na wykonanie oraz dostawę szyb laminowanych.

Dostawa zamówienia nastąpiła w marcu 2021 roku.  Natomiast montaż balustrad zewnętrznych, o łącznej długości 35,66 mb, trwał w miesiącach lipiec/sierpień 2021, obejmował 6 balkonów: taras kawiarni oraz 2 balkony kawiarni; balkon przy górnej zakrystii, balkon przy bibliotece, balkon przy granitowej tablicy z historią Góry Chełmskiej (również projekt Fundacji 2017/2018). Prace montażowe prowadzone były przez Usługowy Zakład Stolarski Zbigniew Anders. Wykonaniem narożników oraz listew z aluminium do balustrad zewnętrznych zajęła się Firma Sema-Tig Patryk Sarosiek,

Łączny KOSZT BALUSTRAD: 40.521,72 brutto.

Chcemy Państwu serdecznie podziękować, bowiem w ten sposób Fundacja Przymierze wykorzystała środki (31.335,58 - szyby), jakie pozyskała jeszcze podczas  III Świątecznego Koncertu Charytatywnego w 2019 roku oraz kwotę: 9.186,14 (montaż + elementy montażowe) 1% za rok 2019.

Zdjęcia: Archiwum Fundacji Przymierze / arch. inż. Marek Jankowski,
Pracownia ArchTim Zdjęcia: Archiwum Fundacji Przymierze / s. Paulina Małgorzata Kopacz