Państwa dobroczynność jest dla nas ogromnym wsparciem, przedstawiamy nasze konkretne zamierzenia, do których przygotowujemy się od ubiegłego roku. Fundacja Przymierze rozpoczyna kolejne działania przy Centrum na Górze Chełmskiej, to realizacja PROJEKTU KAWIARNIA Cafe Chełmska.

Projekt KAWIARNIA Cafe Chełmska, to konkretne prace związane z etapem stanu surowego, zakupem materiałów budowlanych i wykończeniowych; wszystkie akcesoria sanitarne; wyposażenie: sali konsumpcyjnej; zaplecza kuchennego; pomieszczeń sanitarnych i socjalnych; tarasu i balkonów kawiarni. Powstające Centrum Pielgrzymkowo – Turystyczne jest miejsce szczególnym dla pielgrzymów i turystów, spacerowiczów i mieszkańców regionu, dostępne i otwarte dla wszystkich przybywających na Górę Chełmską.

Darowizna 1% podatku za 2020 dla naszej Organizacji Pożytku Publicznego, pozwoliła nam na dalszą działalność statutową Fundacji Przymierze, podobnie jak inne środki wpłacane na ten cel są przez nas sumiennie wykorzystywane. Projekt jest realizowany zgodnie z Celami Statutowymi. Wydatkowanie środków z 1% w ramach wspierania budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej w Koszalinie.

Wizualizacja arch. inż. Marek Jankowski, Pracownia ArchTim Archiwum Fundacji Przymierze