Podsumowanie warsztatów edukacyjnych - Jan Paweł II a Fatima, których Fundacja Przymierze - obok Szensztackich Sióstr Maryi - była organizatorem. Warsztaty zostały przeprowadzone 18 października 2017 r. dla uczniów Szkoły Podstawowej z Łekna k./ Koszalina. Celem warsztatów było poznanie i przybliżenie młodzieży postaci św. Jana Pawła II a jednocześnie kształtowanie w młodych osobach postawy otwartości na takie wartości jak: przyjaźń, wspólnota, przebaczenie, wiara, świętość, modlitwa i wierność wobec codziennych małych wyborów.

Warsztaty z cyklu: Śladami Wielkiego świętego Rodaka Jana Pawła II, w tym roku, ze względu na 100-lecie objawień fatimskich były inspirowane myślą: Jan Paweł II a Fatima. Młodzież zapoznała się z tym etapem życia Jana Pawła II, który wskazywał na szczególne działanie i wstawiennictwem Maryi, a dotyczyły takich wydarzeń jak: zamach na Papieża dnia 13 maja na placu św. Piotra w Rzymie; cudowne uratowanie oraz dziękczynienie Ojca Świętego w Fatimie i umieszczenie wotum ocalenia - kula w koronie Matki Bożej Fatimskiej oraz znaczenie modlitwy różańcowej.
Aby przybliżyć młodzieży poznanie dziejów pontyfikatu Papieża i aktualność tych wydarzeń, w warsztatach wykorzystano metody w formie: kalambury, drama, pisanie SMS - ów oraz muzycznej.

Opinie i świadectwa wychowawcy:

«Serdecznie dziękuję w imieniu swoim, dzieci i wychowawców za pielgrzymkę na Górę Chełmską do naszej Mamy. Wróciliśmy bardzo umocnieni i zadowoleni. Siostry prowadzące - s.M. Krzysztofa Fulneczek i s.M. Zoja Dąbrowska wykazały się dużym profesjonalizmem i kompetencją. Przygotowały dla nas ciekawe warsztaty aktywizujące dzieci połączone z modlitwą. Stworzyły piękną, przyjazną i ciepłą atmosferę, dzięki czemu dzieciom bardzo się podobało i chciałyby tu wracać, o czym mówiły i pisały. Fundacja Przymierze obdarowała nas poczęstunkiem i różańcami na rękę. Mam nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłości modlitwą i szczerym oddaniem się Bogu i Jego Matce. Polecam takie warsztaty wszystkim, bo był to przepiękny czas. Z wyrazami wdzięczności i modlitwy katechetka Anna Świątek»

i uczestników:

• Podobało mi się wszystko i chciałabym pojechać jeszcze raz.
  • Moim zdaniem na tej wycieczce było bardzo fajnie. Nauczyliśmy się fajnej piosenki. Były super zabawy, a różańce, które dostaliśmy były przepiękne. Chciałabym pojechać tam jeszcze raz.
  • Było nawet fajnie.
  • Bardzo mi się podobało, ponieważ: dostaliśmy piękne różańce, był super pomysł na zabawy i konkursy. Ogólnie piękne miejsce!
  • Na Górze Chełmskiej bardzo mi się podobało, ponieważ była bardzo fajna atmosfera. Chciałabym jeszcze raz tam pojechać.
  • Bardzo miła atmosfera, super zadania i piękne różańce dostaliśmy. Było super! - Martyna.
  • Bardzo  podobały mi się zabawy i była przyjemna atmosfera.
  • Podobał mi się najbardziej różaniec i zabawy. Było super!
  • Podobały mi się najbardziej scenki, które odgrywaliśmy - Laura.
  • Proszę Pani jaki piękny różaniec. Nigdy go nie zdejmę!
  • Strasznie mi się podobało. Dowiedziałam się tam, że Matka Boża w Fatimie objawiła się takim dzieciom jak my. Pojechałabym tam jeszcze raz.
  • Następnym razem chciałabym kupić mamie pamiątkę.
  • Świetna piosenka i gigantyczny różaniec.
  • Proszę Pani ja odmówiłam z babcią Różaniec, bo Maryja o to prosiła.
  • Było ciekawie.
  • Dobre jedzenie, pyszna herbatka.
  • Fajna piosenka, było przyjemnie.