Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_DOWNLOAD_ACCESS] The image is not available for download; you lack access permissions or the image no longer exists.

Świąteczny klimat sprzyjał słuchaniu pięknej muzyki, ale też otworzył serca wspierające dzieło budowy na Górze Chełmskiej.

Fundacja Przymierze zaprosiła mieszkańców Koszalina, Powiatu Koszalińskiego oraz Województwa Zachodniopomorskiego, na sobotni wieczór 30 grudnia 2017 r., aby w Koszalińskiej Filharmonii spotkać się na pierwszym Świątecznym Koncercie Charytatywnym na rzecz budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego, który rzeczywiście zgromadził darczyńców, a stali się nimi wszyscy uczestnicy koncertu. Specjalnie na koncert przybyły także osoby z Berlina...

Kolędowy i świąteczny repertuar w wykonaniu Słupskiej Sinfonietty pod dyrekcją Macieja Banachowskiego oraz solistów: Anna Jakubowska, Katarzyna Dacków, Roksana Białek, Karolina Guzowska, Kamila Lewicka, Kaja Mieczkowska, Grzegorz Pelutis, wprowadził  wszystkich w atmosferę piękna oraz niesamowitych przeżyć i uczuć. Młodzi artyści pokazali profesjonalizm, ale też radość i pasję. Publiczność wyraziła ogromną wdzięczność orkiestrze i solistom, czego wyrazem były owacje na stojąco! Całość w pięknym stylu poprowadził p. Marek Rogala.

W gronie zaproszonych gości znaleźli się Ks. Bp Edward Dajczak, Ks. Bp Krzysztof Włodarczyk, Ks. Bp Paweł Cieślik oraz Prezydent Koszalina Piotr Jedliński wraz z małżonką Anną Jedlińską, wicestarosta Powiatu Koszalińskiego Dariusz Kalinowski z małżonką.

Podczas wystąpienia, biskup Edward Dajczak podkreślił, iż siostry szensztackie wzięły na siebie ciężar tworzenia domu, w którym można by było doświadczać Boga oraz wspólnoty z drugim człowiekiem. Nie wystarczy jednak wybudować murów, ale to sprawa o wiele głębsza, to także trud pisania treści tego domu. Góra Chełmska dopisze swoją historię właśnie poprzez dzieło budowanego Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego.
Natomiast Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński, podkreślił znaczenie inwestycji Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego dla miasta Koszalina i Regionu. Odwiedzający sanktuarium, mieszkańcy Koszalina i turyści, mogą doświadczyć coraz lepszej  infrastruktury wokół Góry Chełmskiej. Prezydent zaakcentował także otwartość i wieloletnią dobrą współpracę z kustoszkami sanktuarium.

W imieniu Fundacji Przymierze uczestników koncertu powitała - s. Paulina Małgorzata Kopacz, prezes zarządu Fundacji:

Szanowni Państwo! Pragnę bardzo ciepło i serdecznie przywitać każdą i każdego z Was na Świątecznym Koncercie Charytatywnym, który pozwoli nam nadal trwać w pięknym klimacie świąt i przeżywać tajemnice przyjścia Emmanuela.
W imieniu mojej wspólnoty - Szensztackich Sióstr Maryi - dziękuję wszystkim za przybycie, bo jest to dla nas znak, że jesteście Państwo z nami, dajecie swój konkretny wkład w dzieło budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego. A przypomnę: to miejsce, gdzie znajdować się będzie aula, sale konferencyjne, kaplica, Muzeum im. św. Jana Pawła II oraz kawiarnia. Obiekt wznoszony jest z ofiar pielgrzymów przybywających do sanktuarium, indywidualnych darczyńców z całej Polski oraz Polonii zagranicznej, która również aktywnie wspiera to dzieło. Obecnie obiekt jest już zadaszony - z częścią okien w górnej kondygnacji.

Drodzy Państwo - GÓRA Z PEWNOŚCIĄ POTRZEBUJE JESZCZE WSPARCIA, aby w godnych warunkach przyjmować mieszkańców Koszalina, turystów i pielgrzymów z całej Polski i Europy. To miejsce jest wyjątkowe przez dziejowe wydarzenia..., ale i to z najnowszej historii - obecności Papieża Pielgrzyma św. Jana Pawła II, który poświęcił Sanktuarium na Górze Chełmskiej. Dla dalszego rozwoju Góry i kontynuowania budowy została powołana Fundacja Przymierze, która jest ściśle związana z Sanktuarium i misją Góry Chełmskiej - z misją: edukacyjną, formacyjną, kulturową, turystyczną i pielgrzymkową. Dalszy etap powstającego Centrum, związany jest z koniecznością zakupu i montażu okien oraz drzwi zewnętrznych. To są najpilniejsze nasze potrzeby. Przed nami także montaż różnego rodzaju instalacji oraz wyposażenie wnętrz i kosztowne elewacje.

Szanowni Państwo! Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszego koncertu, gdyż Wasz udział jest dla nas potwierdzeniem, że Góra Chełmska ze swoją historią i przesłaniem jest naszym wspólnym bogactwem. Dziękujemy!

Koncert był zatem doskonałym czasem na wyrażenie podziękowań wobec zaproszonych gości oraz Partnerów koncertu, którzy otrzymali pamiątkowy medal z Logotypem Fundacji i powstającym Centrum. Była to również okazja do przedstawienia całego zespołu Fundacji - Zarządu Fundacji i Rady Nadzorczej.

Podziękowania skierowane zostały również do indywidualnych darczyńców i ofiarodawców, dzięki którym koncert był realizowany.

Dochód z koncertu wyniósł: 19.565,80zł

PARTNERAMI koncertu byli:

• Filharmonia w Słupsku;
  • Starostwo Powiatu Koszalińskiego;
  • Miejskie Wodociągi i Kanalizacja;
  • Civitas Christiana;
  • GDEL;
  • STARLINE.

Wydarzenie zostało objęte PATRONATEM MEDIALNYM przez:

• Gość Niedzielny;
  • TVP 3 Szczecin;
  • Radio Plus;
  • Polskie Radio Koszalin;
  • TVMAX;
  • Miasto;
  • Głos Koszaliński.

Zbiórka publiczna do puszek została zgłoszona przez Fundację Przymierze w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji i otrzymała numer 2017/5615/OR.
Jednocześnie wydarzenie to zorganizowane przez Fundację Przymierze, stanowi jeden z ART-Projektów mających także na celu charakter kulturowy i pastoralny, realizujący idee solidarności i wspólnotowości, podnoszący artystyczne walory atrakcyjności naszego Regionu.

Foto: Leszek Kobusiński, Zbigniew Mikulski