Dnia 28 października 2018 r. odbyła się ostatnia w tym roku katecheza z cyklu KAZANIA NA GÓRZE - 7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH. Katechezę i spotkanie, na które przybyło ponad 60 osób, poprowadził ks. dr Radosław Siwiński, Prezes Stowarzyszenia Miłosierdzie w Koszalinie.

LENISTWO - spojrzenie na ewangelicznego Bartymeusza, niewidomego od urodzenia, który krzyczał za Jezusem. Chciało mu się krzyczeć, wołać... gdyby nie to, to nic by się nie wydarzyło! Spójrzmy na lenistwo nieco od innej strony, wszyscy wiedzą co to jest lenistwo i nie trzeba zbyt wiele tłumaczyć. Ważne jest doświadczenie, prawda, iż WIELE RZECZY SIĘ NIE WYDARZA, JEŻELI KTOŚ NIE PODEJMUJE DZIAŁANIA W SWOIM ŻYCIU... NIE WYDARZY SIĘ DOBRO! Przedstawione świadectwa poruszają, ale też obrazowo dotykają serca i przemawiają do naszego życia, kiedy podejmujemy refleksję nad codzienną rzeczywistością, w której żyjemy; kiedy potrafimy stawać w prawdzie przed sobą i Bogiem, który przyjmuje nas z naszą ludzką kondycją.
Wszystkim proponujemy wysłuchanie zamieszczonej katechezy - LENISTWO! Dziękujemy DRODZY, że chcecie być razem z nami przybywając na Górę Chełmską i korzystając z przygotowanych katechez, w ten sposób wzmacniacie Wasze życie osobiste, rodzinne, małżeńskie oraz z miłością zagospodarowujecie swoje życie samotne. Cieszymy się, że wspólnie możemy spędzać niedzielne popołudnia, które ubogacają, dowartościowują i wzmacniają nasze chrześcijańskie korzenie. Katechezy nadal będą organizowane przez Fundację Przymierze - działającą z ramienia Szensztackich Sióstr Maryi.
Zapraszamy na kolejny cykl spotkań: KAZANIA NA GÓRZE - VII edycja - rozpocznie się w kwietniu 2019 roku i tradycyjnie katechezy odbędą się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, aż do października 2019 roku.