11 grudnia 2018 roku w Koszalińskiej Filharmonii została zorganizowana konferencja prasowa, którą poprowadzili przedstawiciele Fundacji Przymierze s. Paulina Małgorzata Kopacz, prezes zarządu i Wojciech Osuch, członek zarządu oraz inż. Marek Jankowski, architekt Pracownia ArchTim.
Koncert charytatywny, na którym wystąpi: Bogdan Trojanek z Zespołem Terne Roma cieszy się dużą popularnością i to nie tylko w naszym Regionie ale także w Polce i poza granicami kraju. W świątecznym repertuarze koncertu znajdą się kolędy, utwory świąteczne oraz  rozrywkowe.

Konferencja prasowa miała na celu zaproszenie mieszkańców Koszalina, Powiatu Koszalińskiego i Województwa Zachodniopomorskiego na II Świąteczny Koncert Charytatywny organizowany przez Fundację Przymierze oraz Filharmonię Koszalińską przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas konferencji przybliżono także stan obecny inwestycji na Górze Chełmskiej, architekt Marek Jankowski podkreślił iż realizacja planu budowy jest zgodna z wszelkimi założeniami i harmonogramem, a zaawansowane prace trwające w minionym roku pozwolą na zagospodarowanie zewnętrznej części muzealnej - łącznie z elewacją z blachy Corten, na której znajduje się tekst homilii św. Jana Pawła II wypowiedziany w Koszalinie, który został przetłumaczony w 21 językach świata. Przygotowaniem tekstów zajęła się właśnie Fundacja.

Fundacja Przymierze powołana przez Szensztackie Siostry Maryi związana jest ściśle z Górą Chełmską i powstającym Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznym. Dla tego wyjątkowego miejsca organizowane są również koncerty, wymiar kulturotwórczy w działalności Fundacji jest bowiem mocno akcentowany - także muzyka, śpiew i taniec, pomagają w przeżywaniu wartości ludzkich i chrześcijańskich, to także pielęgnowanie polskiej tradycji związanej z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Wydarzenie jakim jest II Świąteczny Koncert Charytatywny stanowi jeden z ART-Projektów mających na celu charakter kulturowy i pastoralny, realizujący idee solidarności i wspólnotowości, podnoszący artystyczne walory atrakcyjności Regionu Pomorza Zachodniego i Centrum Pomorza.

Koncert objęty jest PATRONATEM HONOROWYM Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka, Prezydenta Miasta Koszalina Piotra Jedlińskiego, Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja.
PARTNERAMI koncertu zostali: Starostwo Powiatu Koszalińskiego; Pracownia Architektury ArchTim; Stowarzyszenie Katolickie Civitas Christiana w Koszalinie; Spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja - Koszalin, Cukiernia Pielesiak, Firma Adamaszek.

PATRONAT MEDIALNY nad koncertem objęli: Radio Plus Koszalin, Gość Niedzielny, Polskie Radio Koszalin, Dobre Media, TVMAX i Miasto, Głos Koszaliński, GK 24.pl, TVP 3 Szczecin

CEGIEŁKI:

PATRONAT HONOROWY KONCERTU: