- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
ZAPRASZAMY i CZEKAMY na WAS na Górze Chełmskiej. Spotkanie odbędzie się przy Sanktuarium Przymierza godz. 15:00 Koronka i nabożeństwo czerwcowe oraz KATECHEZA: "Pielgrzymujemy z MARYJĄ - Sanktuarium Matki Bożej w LOURDES (Francja)", poprowadzi ks. dr Wojciech Parfianowicz, wykładowca i ojciec duchowny w Seminarium, rzecznik Kurii diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i redaktor Gościa Niedzielnego.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Duchowo pielgrzymowaliśmy do Meksyku a konkretnie na obrzeża miasta Meksyk do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Objawienie w Guadalupe zostało oficjalnie zatwierdzone przez Kościół już w 1555 roku przez arcybiskupa Montúfara, co potwierdza bulla papieża Benedykta XIV Non est equidem (1754), która stwierdza: „Nie Bóg uczynił te cuda, aby potwierdzić prawdy już znane, ale aby przez nie nowe narody poznały prawdziwą wiarę”. W tym miejscu wierni nieustannie doświadczają cudów łaski. Katechezę poprowadził ks. Wojciech SZULCZEWSKI - proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Śmiechowie.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Przygotowanie do JUBILEUSZU 10-LECIA FUNDACJI PRZYMIERZE, które będzie trwało od 26 maja 2026 r. - 26 maja 2027 r., rozpoczynamy w wymiarze duchowym. Na obecnym etapie zaplanowaliśmy i chcemy zaakcentować duchowy wymiar przygotowań do 10. rocznicy powstania Fundacji Przymierze, dlatego od 26 maja 2026 roku do 26 maja 2027 roku, co miesiąc zostanie odprawiona Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej, podczas których będziemy dziękować Bogu przez Maryję, za Misję i Dzieła Fundacji oraz Darczyńców, Ofiarodawców i Przyjaciół Fundacji Przymierze.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Uroczyste otwarcie wystawy plenerowej: MIASTO POD GÓRĄ CHEŁMSKĄ. ŚLADY HISTORII.
ZAPRASZAMY w imieniu Fundacji Przymierze, która jest partnerem wystawy na Górze Chełmskiej w Koszalinie, przygotowanej przez Archiwum Państwowe w Koszalinie.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Dnia 20 maja 2026 roku ze smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o odejściu do Domu Ojca wspaniałego człowieka, jakim był Zbyszek Chlebowski, odszedł nagle i niespodziewanie w wieku 71 lat. Do ostatniej chwili był członkiem zarządu Fundacji Przymierze w Koszalinie, współpracowaliśmy od 2017 roku i cieszyli się przy ostatnich posiedzeniach Fundacji Przymierze - w marcu i kwietniu 2026 r. - na plany związane z 10-leciem Fundacji. Śp. Zbyszek Chlebowski był osobą pełną oddania i odpowiedzialności, merytorycznego podejścia i poszukiwania, dzielił się swoim doświadczeniem, pełen ciepła i dobra, przenikała Go głęboka wiara i związanie z Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, stąd doskonale rozumiał misję i cele Fundacji Przymierze.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystym otwarciu wystawy plenerowej: „Miasto pod Górą Chełmską. Ślady historii”, które odbędzie się 24 maja 2026 r. o godz. 13:15 przy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznym, na ścianie wystawowej przy wieży widokowej na Górze Chełmskiej w Koszalinie.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną modlitwę w Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej w Koszalinie, gdzie została odprawiona EUCHARYSTIA w INTENCJI naszych DARCZYŃCÓW, SPONSORÓW i PRZYJACIÓŁ Góry, to nasza ogromna WDZIĘCZNOŚĆ za wieloraką dobroczynność naszej fundacji Sióstr Fundacji Przymierza, a nade wszystko wobec tego świętego miejsca z Sanktuarium i wznoszonego dzieła budowy Centrum.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
ZAPRASZAMY i CZEKAMY na WAS na Górze Chełmskiej. Spotkanie odbędzie się przy Sanktuarium Przymierza godz. 15:00 Koronka i nabożeństwo majowe oraz KATECHEZA: "Pielgrzymujemy z MARYJĄ - Sanktuarium Matki Bożej z GUADALUPE (Meksyk)", poprowadzi ks. Wojciech SZULCZEWSKI, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Śmiechowie.
W KLUCZU, który tym razem nam towarzyszył przy wyborze poszczególnych tematów z cyklu "PIELGRZYMUJEMY Z MARYJĄ", to wybór duszpasterzy prowadzących poszczególne katechezy. Inspiracją stały się także miejsca maryjne związane z objawieniami uznanymi przez Kościół.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Dnia 9 maja 2026 roku o godz. 10:00, w Cafe Chełmska na Górze Chełmskiej w Koszalinie, odbyło się V spotkanie z cyklu: Dziedzictwo Jana Pawła II. Projekt poświęcony myśli św. Jana Pawła II. Spotkania mają charakter otwarty a wstęp jest wolny.
Gościem spotkania był Ks. Biskup dr hab. Jacek GRZYBOWSKI prof. UKSW, biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, członek Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych i Rady Społecznej KEP, autor licznych publikacji naukowych z dziedziny historii filozofii, filozofii polityki i filozofii kultury:
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Katecheza, którą wygłosił ks. dr Piotr Skiba, ojciec duchowny i wykładowca WSD w Koszalinie, ukazywała może mało znane ale cenne na mapie Europy Sanktuarium Matki Bożej Ubogich w Banneux w Belgii. Jedno z głównych miejsc kultu maryjnego w Belgii. To tutaj Matka Boska ukazywała się jedenastoletniej Mariette Beco aż osiem razy. Zawsze przedstawiała się jako Matka Ubogich i prosiła o wybudowanie, w miejscu objawień, kapliczki. W 1949 roku Watykan uznał objawienia w Banneux. Papież Jan Paweł II zakończył tutaj swoją pielgrzymkę po krajach Beneluksu. Na terenie sanktuarium przewodniczył mszy świętej, koncelebrowanej przez 500 kapłanów, na której zgromadziło się około 100 tysięcy wiernych. Przez cały rok do Banneux pielgrzymują setki tysięcy ludzi. Część z nich przybywa tu, aby zwierzyć się Matce Boskiej ze swojego cierpienia, bólu i pragnień. W kilku miejscach na terenie sanktuarium znajdują się tablice, na których wierni, w wielu językach, wyrażają Matce Boskiej wdzięczność i podziękowania za uzdrowienia. Na terenie sanktuarium, które otoczone jest przez park krajobrazowy powstały: Kaplica Posłannictwa, kościół Dziewicy Ubogich, kaplica Świętego Michała Archanioła, kaplica Matki Teresy z Kalkuty, Droga Krzyżowa, dzwonnica Konrada Adenauera oraz wiele dziękczynnych kapliczek.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Kolejna wspaniała inicjatywa, do której w roli PARTNERA została zaproszona nasza Fundacja Przymierze - "II Integracyjny Bieg św. Urszuli Ledóchowskiej". Organizatorem biegu jest Fundacja Zdążyć z Miłością. Bieg integracyjny, do którego zaproszeni byli wszyscy i w różnych kategoriach, z naszej Fundacji Przymierze wystartował i ukończył bieg członek zarządu Wojciech Osuch, gratulujemy i dziękujemy.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
W ramach wydarzenia II Integracyjny Bieg św. Urszuli Ledóchowskiej w Archiwum Państwowym w Koszalinie odbył się wykład: Drzewo Genealogiczne rodu Ledóchowskich - Historia zapisana w źródłach archiwalnych, prowadzony przez Hr. Jana Ledóchowskiego z Wiednia, który przybył do Koszalina wraz z córką Marią Teresą na zaproszenie prezes Fundacji zdążyć z Miłości Małgorzaty Kaweńskiej-Ślęzak. Podczas wykładu wybrzmiała historia jednej z najbardziej zasłużonych polskich rodzin, dokumentacja rodu Ledóchowskich była bardzo dokładnie opisywana i przechowywana, co ułatwiało korzystanie ze źródeł archiwalnych. Hrabia Jan Ledóchowski prowadził wykład dynamicznie przechodząc przez ponad tysiąc lat dziejów rodu, w którym wiara, służba, honor i odpowiedzialność zawsze były najważniejsze. Wspaniałe wydarzenie i fascynujący wykład.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Podobnie jak w roku ubiegłym wykonaliśmy okolicznościowe przypinki / buttony, które pięknie będą się prezentować wśród uczestników naszych spotkań. Przypinki zostały wykonane z wykorzystaniem grafiki znajdującej się również na plakacie promującym wydarzenie 14 edycji Kazań na Górze. Projekt pastoralny cyklicznie realizowany przez Fundację Przymierze gromadzi wiele osób, dlatego taki symboliczny znak będzie nam towarzyszył podczas katechez ale też w codzienności. Symboliczne przypinki są zatem pamiątką ale również identyfikują nas jak społeczność, dlatego zachęcamy do ich zabierania na katechezy czy inne wydarzenia. Przypinkę otrzymuje każda osoba, która przybywa do Sanktuarium Przymierza na spotkanie Kazania na Górze 2026.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Rozpoczynamy i Zapraszamy - CZEKAMY na WAS na Górze Chełmskiej. Spotkanie odbędzie się przy Sanktuarium Przymierza, godz. 15:00 Koronka i Nabożeństwo, a następnie katecheza: "Pielgrzymujemy z MARYJĄ - Sanktuarium Matki Bożej Ubogich w BANNEUX (Belgia)", poprowadzi ks. dr Piotr SKIBA, ojciec duchowny i wykładowca WSD.
W KLUCZU, który tym razem nam towarzyszył przy wyborze poszczególnych tematów z cyklu "PIELGRZYMUJEMY Z MARYJĄ", to wybór duszpasterzy prowadzących poszczególne katechezy. Inspiracją stały się także miejsca maryjne związane z objawieniami uznanymi przez Kościół. Zawsze wybór związany był z naszym zawierzeniem Maryi w codziennym życiu.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Wiosna kieruje się swoimi prawami i cieszymy się, że po mroźnej zimie mamy już zapowiedź i zwiastuny sezonu, który bardzo lubimy na Górze Chełmskiej, troszcząc się o piękno przestrzeni przy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznym. Zawsze urokliwe wiosenne kwiaty tworzą klimatyczne miejsce spotkań, radości i wyciszenia, odprężenia i pozytywnej atmosfery. Fundacja Przymierze od lat współpracuje w tym temacie z firmą Hortum Consilio Jakub Składowski.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Dnia 11 kwietnia 2026 roku o godz. 10:00 w Cafe Chełmska na Górze Chełmskiej w Koszalinie odbyło się IV spotkanie z cyklu: Dziedzictwo Jana Pawła II. Projekt poświęcony myśli św. Jana Pawła II. Spotkania mają charakter otwarty a wstęp jest wolny. Gościem spotkania był ks. dr hab. prof. UAM Paweł KIEJKOWSKI, przynależący do Zakładu Teologii Systematycznej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ks. Profesor w licznych publikacjach naukowych podejmuje zagadnienia z antropologii teologicznej, eklezjologii, sakramentologii oraz teologii fundamentalnej. W swojej twórczości nawiązuje, między innymi, do myśli św. Jana Pawła II i Benedykta XVI oraz wybitnych teologów prawosławnych, np. Pawła Evdokimowa czy Oliviera Clementa. Obecnie jest także proboszczem parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Już wkrótce rozpoczynamy kolejną nową EDYCJĘ SPOTKAŃ przy Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej w Koszalinie, XIV edycję Kazań na Górze 2026. Nie trzeba wcześniej się zgłaszać ani zapisywać, każdy jest zaproszony i mile widziany. Organizatorem projektu pastoralnego jest Fundacja Przymierze z Koszalina, fundacja Szensztackich Sióstr Maryi.
W tym roku będziemy duchowo pielgrzymować do sanktuariów maryjnych rozsianych na całym świecie to KLUCZ do siedmiu spotkań, katechez a towarzyszyć nam będą tematy: 26.04. / BANNEUX (Belgia); 31.05. / GUADALUPE (Meksyk); 28.06. / LOURDES (Francja); 26.07. / FATIMA (Portugalia); 30.08. / LA SALETTE (Francja); 27.09. / GIETRZWAŁD (Polska); 25.10. / SZENSZTAT (Niemcy). Tradycyjnie spotykamy się raz w miesiącu, zawsze jest to ostatnia niedziela miesiąca od kwietnia do października 2026. Termin katechez jest zatem stały, a tym samym łatwy do zapamiętania.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Dnia 07 marca 2026 roku o godz. 10:00 w Cafe Chełmska na Górze Chełmskiej w Koszalinie odbyło się III spotkanie z cyklu: Dziedzictwo Jana Pawła II. Projekt poświęcony myśli św. Jana Pawła II.
Zaproszonym GOŚCIEM spotkania był ks. dr hab. Janusz Lekan prof. KUL – kapłan diecezji zamojsko-lubaczowskiej, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, kierownik katedry Chrystologii i Personalizmu Chrześcijańskiego, publicysta tygodnika katolickiego "Niedziela", duszpasterz, moderator kręgów Domowego Kościoła, który wygłosił prelekcję na temat: Integralne TOTUS TUUS Jana Pawła II.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Dnia 14 lutego 2026 r. o godz. 10.00 w Cafe Chełmska na Górze Chełmskiej w Koszalinie odbyło się II spotkanie z cyklu: Dziedzictwo Jana Pawła II. Projekt poświęcony myśli św. Jana Pawła II.
Zaproszonym GOŚCIEM spotkania był ks. dr hab. Przemysław ARTEMIUK, prof. UKSW – teolog, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Kierownik katedry Teologii Fundamentalnej i Prakseologii Apologijnej, Przewodniczący Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce, specjalizujący się w apologetyce i teologii wiary, autor licznych publikacji poświęconych współczesnym formom apologii chrześcijańskiej oraz relacji między wiarą a kulturą współczesną.
- II CHARYTATYWNY BIEG ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ - FUNDACJA PRZYMIERZE PARTNEREM WYDARZENIA - 26 kwietnia 2026
- PROJEKT DZIEDZICTWO JANA PAWŁA II - nowy cykl spotkań STYCZEŃ-CZERWIEC 2026
- DARMOWY Program PIT FORMAT za 2025 dedykowany FUNDACJI PRZYMIERZE do ROZLICZENIA - PODARUJ NAM 1,5% PODATKU / KRS 0000679976
- FOTOGALERIA VI Świąteczny Koncert Charytatywny "dla Góry" - 28/12/2026 r.
- LOSOWANIE CHARYTATYWNE - VI ŚWIĄTECZNY KONCERT CHARYTATYWNY Fundacji Przymierze w Koszalińskiej Filharmonii, 28 grudnia 2025 r.
- ŚCIANKA KONCERTOWA - "TYCH LAT NIE ODDA NIKT" - Świąteczny Koncert Charytatywny Fundacji Przymierze - w Koszalińskiej Filharmonii, 28 grudnia 2025 r.
- STATUETKA WDZIĘCZNOŚCI / PODZIĘKOWANIA - VI Świąteczny Koncert Charytatywny "dla Góry" - "TYCH LAT NIE ODDA NIKT" - w Koszalińskiej Filharmonii, 28 grudnia 2025 r.
- LICYTACJE CHARYTATYWNE VOUCHER PODARUNKOWY - VI Świąteczny Koncert Charytatywny "dla Góry" "TYCH LAT NIE ODDA NIKT" - Fundacji Przymierze, dnia 28 grudnia 2025 r.
Co nowego na stronie:
- KAZANIA NA GÓRZE 2026 - "PIELGRZYMUJEMY Z MARYJĄ" - edycja XIV, Góra Chełmska: Niedziela 28 czerwca 2026 r., godz. 15:00
- "Pielgrzymujemy z MARYJĄ - GUADALUPE (Meksyk)" / Kazania na Górze (#2/2026)
- OTWARCIE WYSTAWY: Miasto pod Górą Chełmską. Ślady Historii. / Dnia 24 maja 2026 r.
- Rozpoczynamy JUBILEUSZOWE 10-LECIE FUNDACJI PRZYMIERZE
- Multimedia
- Fundacja Przymierze
- Śp. Zbigniew Chlebowski - członek zarządu Fundacji Przymierze w latach 2017-2026
- Wojciech Osuch
- Małgorzata Kopacz - s.M. Paulina
Najpopularniejsze artykuły:
- Świąteczny Koncert Charytatywny - (foto)relacja
- Kontakt
- Fundacja Przymierze
- Multimedia
- Cele fundacji
- Media o nas
- Podsumowanie warsztatów edukacyjnych
- ŚWIĄTECZNIE - wspieramy dzieło budowy Centrum - ZAPRASZAMY RODZINNIE!
- Dokumenty do pobrania
- KONCERT - WYDARZENIE JEDNO NA 100 lat czyli ŚWIĘTOWANIE 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
- s. M. Lidia - Jolanta Czerwonka
- Łukasz Jankowski (członek Rady Nadzorczej Fundacji Przymierze w latach 2017-2021)
- Polityka prywatności
