Spotkanie, rozmowa - wsparcie ludzkie i duchowe, to możliwość spotkania i rozmowy, pozostając w domu #zostańwdomu. Chcemy umożliwić takie spotkanie tym, którzy potrzebują chwili "spotkania" poprzez rozmowę telefoniczną.
Mając bowiem na uwadze obecną sytuację pozostawania w domu, co mocno jest rekomendowane w obecnej sytuacji #zostańwdomu  jest to ważne dla nas wszystkich, aby solidaryzować się w przezwyciężeniu epidemii, możemy w ten sposób uratować życie sobie i innym, bliskim pozostając w domu. Jeszcze trudno określić, kiedy nastąpi możliwość swobodnego przemieszczania się oraz spotkania z innymi, rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.

Dlatego umożliwiamy kontakt - s. Paulina Małgorzata Kopacz tel.: 601 319 786, który działa także w ramach Diecezjalnego Wsparcia "Cor Unum" - wtorek  godz. 11:00-12:00; czwartek godz. 16:00-18:00

Zapewniamy o duchowej łączności poprzez dar spotkania na modlitwie w intencji ustania epidemii, za chorych, za personel medyczny, pomocniczy i ratunkowy; służby mundurowe; działających w logistyce i transporcie, rządzących w naszej Ojczyźnie, za duchowieństwo. Za wszystkich, którym trudno przeżywać samotność i pozostawanie w domu. Polecamy te intencje w codziennej Koronce do Bożego Miłosierdzia (godz. 15:00) oraz modlitwie Różańcowej (godz. 20.30), modlimy się także za zmarłych w wyniku epidemii koronawirusa, choroby COVID-19.

Dołączamy także modlitwę, o którą prosił kard. Angelo Bagnasco - przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE):

"Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom
i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami!"