Pomimo trwającego czasu epidemii koronawirusa, w niedzielę 26 kwietnia rozpoczęliśmy nowy cykl Kazań na Górze: "CREDO - CZY WIERZYMY W TO, CO WYZNAJEMY", katechezy w ramach VIII edycji projektu pastoralnego. Konieczna jednak była tymczasowa zmiana formuły naszych spotkań, ale dzięki internetowej telewizji Dobre Media były relacjonowane na żywo. Ze względu na trwające ograniczenia administracyjne związane z pandemią, dotyczące także gromadzenia się w przestrzeni liturgicznej, niemożliwa stała się nasza bezpośrednia obecność w Sanktuarium Przymierza na modlitwie, katechezie i wspólnotowym spotkaniu przy kawie. Wszyscy mamy nadzieję, że stopniowo będziemy mogli powrócić do bezpośrednich spotkań, gdy tylko stopniowo zniesione zostanie zachowanie dystansu społecznego...

Kwietniowy TEMAT: Wierzę w Jednego Boga (JEST jeden Bóg), wygłosił ks. dr Wojciech Parfianowicz - redaktor Gościa Niedzielnego, rzecznik Kurii Biskupiej, wykładowca WSD Koszalin.

#kazanianaGórze2020 #VIIIedycjakazania #fundacjaprzymierze #spotkaniepastoralne #Credokazania #Kazanianagorze #koszalinsanktuarium #katechezydladorosłych #sanktuariumprzymierza

Wiara, to nie są tylko jakieś treści, w które my wierzymy. Wiemy, że wiara, to przede wszystkim jest relacja z Bogiem, który jest Osobą. Ale nie możemy też zapomnieć, że te treści naszej wiary są ważne, bo kiedy poznajemy jakąś osobę np. w przyjaźni - co robi, czym się interesuje... bez takiego poznania relacja staje się bardzo płytka. Bóg w Trójcy Jedyny jest Tajemnicą - to nie znaczy, że jest niepoznawalny, ale możemy poznawać Go bez końca, całą wieczność - JEST wiecznie poznawalny. Bywa, że wielu rzeczy nie rozumiemy, nie czujemy czy nie zgadzamy się... Wierzyć oznacza dwie rzeczy przede wszystkim: przyjmować - pomimo wszystko; szukać i poznawać. Przyjmuję Cię Boże, szukam Ciebie... Poza Bogiem JEDYNYM, nie ma Boga - jeżeli ubóstwiamy jakąś rzeczywistość, niezależnie czy jest to drugi człowiek, rzecz - to tworzymy sobie bożka. Nasze bożki nie muszą być złe, możemy ubóstwiać coś lub kogoś (pasja, druga osoba). Co ubóstwione, staje się bożkiem. Na czym polega to niebezpieczeństwo? ZAPRASZAMY do wysłuchania :)

W niedzielę Zesłania Ducha Św. 31 maja następna katecheza, którą poprowadzi, ks. dr Radosław Suchorab - formator i wykładowca WSD Koszalin.
Nowy cykl spotkań w każdą ostatnią niedzielę miesiąca od kwietnia do października 2020.
KAZANIA NA GÓRZE czyli katechezy, które posiadają otwartą formę spotkań dla każdego, Zapraszamy małżonków, osoby samotne czy doświadczone życiem, seniorów ale także ludzi młodych i poszukujących sensu życia. Drodzy nasze spotkania mają swój duchowy rytm, ale również cel pogłębiania życiowej i chrześcijańskiej postawy w życiu codziennym. Każde spotkanie prowadzone jest przez innego duszpasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i każda katecheza niesie przesłanie, ale możecie też wybrać temat lub możliwy dla siebie termin.