"CREDO - CZY WIERZYMY W TO, CO WYZNAJEMY" - to kolejna katecheza, którą poprowadził ks. Dariusz Jaślarz - proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Manowie. Spotkanie odbyło się dnia 26 lipca 2020 r. na Górze Chełmskiej przy Sanktuarium Przymierza, a w dobie trwającej pandemii zachowujemy nadal podwójną formułę z możliwością bezpośredniego udziału oraz transmisji na żywo relacjonowanej przez telewizję internetową Dobre Media, za co z całego serca dziękujemy Prezesowi ks. Krzysztofowi Witwickiemu wraz z zespołem.

Duch Święty unosił się nad wodami - czytamy w Księdze Rodzaju. Duch Św. towarzyszył Ludowi Bożemu w całej historii zbawienia... Dwa filary, na których opiera się WIARA - rozum, który jest zbyt ciasny, aby pojąć wszystkie Boże tajemnice... Wiara, to bardzo specyficzny akt i są tacy ludzie, którzy dziś w wierze chcieliby widzieć wiedzę, mieszają jednak pojęcia. Wiara jest siłą w nas samych...wiara jest też aktem woli, pójściem w stronę tego, co jest nam dane. Wiara opiera się też na filarze - tajemnicy. Wiara angażuje całego człowieka - rozum, wolę serce... Wy jesteście żywą świątynią Ducha Św. (...) Duch Św. Jest Panem, ale też jest Ożywicielem, tym który ożywia Kościół. Kościół jako WSPÓLNOTA, dzięki Duchowi Św. jest TU i TERAZ (HIC et NUNC). Ona się dzieje teraz i od ludzi zależy, czy przyjmując Ducha Św. sprawią, że Kościół będzie żywą wspólnotą (...) to zależy też od tego, czy my wszyscy otwieramy się na działanie Ducha Św.

ZAPRASZAMY do wysłuchania:

#kazanianaGórze2020 #VIIIedycjakazanianaGórze #fundacjaprzymierze #spotkaniepastoralne #CredoGórakazania #Kazanianagorze #koszalinsanktuarium #sanktuariumprzymierza

W lipcu 4,5 tys. osób skorzystało z katechezy w wersji internetowej, a przy Sanktuarium Przymierza brało udział 10 osób. Niestety, nadal wspólnotowe spotkania przy kawie musimy odłożyć w czasie... Wszyscy mamy nadzieję, że stopniowo będziemy mogli powrócić do pełnego wymiaru naszych spotkań, gdy zniesione zostaną obostrzenia związane z zachowaniem społecznego dystansu czy noszeniem maseczek. Dzięki bezpośredniej transmisji poprzednie katechezy: w kwietniu - ponad 3 tys. odtworzeń; w maju - 2,4 tys. wyświetleń; w czerwcu - 870 odtworzeń.

Następna katecheza dnia 30 sierpnia 2020 r., godz. 15.00 - Wierzę w grzechów odpuszczenie (grzech i łaska), którą poprowadzi ks. dr Piotr PĘKUL, wykładowca liturgiki WSD Koszalin.
Nowy cykl spotkań w każdą ostatnią niedzielę miesiąca od kwietnia do października 2020.
KAZANIA NA GÓRZE czyli katechezy, które posiadają otwartą formę spotkań dla każdego, Zapraszamy małżonków, osoby samotne czy doświadczone życiem, seniorów, ale także ludzi młodych i poszukujących sensu życia. Drodzy nasze spotkania mają swój duchowy rytm, ale również cel pogłębiania życiowej i chrześcijańskiej postawy w życiu codziennym. Każde spotkanie prowadzone jest przez innego duszpasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i każda katecheza niesie przesłanie, ale możecie też Państwo wybrać temat lub możliwy dla siebie termin. Zapraszamy!