Katechezę w październiku, ostatnią z cyklu "CREDO - CZY WIERZYMY W TO, CO WYZNAJEMY" - poprowadził ks. dr Radosław Siwiński, prezes Stowarzyszenia Domu Miłosierdzia oraz wykładowca WSD Koszalin. Spotkanie odbyło się 25 października 2020 r., tym razem wyjątkowo w kaplicy Domu Miłosierdzia. To kolejna wyjątkowa sytuacja, ze względu na sytuację epidemiologiczną katecheza odbyła się w formule on-line, bezpośredniej transmisji na żywo. Relacja odbyła się za pośrednictwem telewizji internetowej Dobre Media oraz Facebooka Fundacji Przymierze.

Może zacznę od czegoś, co jest bardzo osobiste, to są katechezy o Kościele. Temat oczywiście niezwykle aktualny dlatego, że dzisiaj mamy wiele pytań do Kościoła: nasze przeżywanie Kościoła, grzech obecny w Kościele - a temat dzisiejszej katechezy to: Wierzę w święty Kościół Powszechny.

Pomyślmy, chociaż przez chwilę, ile jesteśmy wdzięczni Kościołowi (...) Naprawdę, nie sposób wyrazić, jak wielka łaska spływa na Kościół... I tak dotykamy tego, co najważniejsze: Kościół ma rodzić (prowadzić) dzieci do życia wiecznego, taka jest rola Kościoła. Kościół jest święty. Kościół jest nieskazitelnie święty. Ale jak to zrozumieć, kiedy my jesteśmy grzeszni, kiedy tyle grzechu ujawnia się w Kościele?

ZAPRASZAMY do wysłuchania:

#kazanianaGórze2020 #VIIIedycjakazanianaGórze #fundacjaprzymierze #spotkaniepastoralne #CredoGórakazania #Kazanianagorze #koszalinsanktuarium #sanktuariumprzymierza

W PAŹDZIERNIKU z transmisji na żywo skorzystało 1,3 tys. osób. Dzięki bezpośredniej transmisji poprzednie katechezy: w kwietniu - ponad 3 tys. odtworzeń; w maju - 2,4 tys. wyświetleń; w czerwcu - 870 odtworzeń; w lipcu 4,5 tys. osób skorzystało z katechezy; w sierpniu w katechezie brało udział 36 osób, natomiast z on-line skorzystało 1,6 tys. osób; we wrześniu brało udział 10 osób, natomiast w transmisji na żywo skorzystało 1,4 tys. osób. Wszyscy mamy nadzieję, że powrócimy do pełnego wymiaru naszych spotkań, w przyszłym 2021 roku.

Nasz tegoroczny cykl spotkań: KAZANIA NA GÓRZE 2020 kończymy i oczywiście zapraszamy, katechezy będą kontynuowane w 2021 roku - 9. Edycja Kazań na Górze.

KAZANIA NA GÓRZE czyli katechezy, które posiadają otwartą formę spotkań dla każdego, Zapraszamy małżonków, osoby samotne czy doświadczone życiem, seniorów, ale także ludzi młodych i poszukujących sensu życia. Drodzy nasze spotkania mają swój duchowy rytm, ale również cel pogłębiania życiowej i chrześcijańskiej postawy w życiu codziennym. Każde spotkanie prowadzone jest przez innego duszpasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i każda katecheza niesie przesłanie, ale możecie też Państwo wybrać temat lub możliwy dla siebie termin. W tym trudnym i niełatwym czasie pandemii, otaczamy i wspieramy modlitwą!