We WRZEŚNIU odbyło się już przedostatnie spotkanie w tym roku, które poprowadził ks. dr Piotr SKIBA. Katecheza przekazała nam bardzo dogłębnie ewangeliczną prawdę, dotykając również naszej codzienności i życia z wiary...
Jesteście słuchaczami Słowa Bożego. Jesteście tymi, którym zależy na Bożym Słowie, na wnikaniu w nie, na życiu Słowem Bożym (...) Chciałbym nas samych zobaczyć w świetle tych postaci i chciałbym się im przyjrzeć... O czym ta scena jest? Co ona przedstawia? Jaki był cel i zamiar oskarżycieli? A jaki jest cel Ewangelisty, który to przedstawia... Chce ukazać Jezusa takim jaki jest, w kontekście tej sytuacji, w świetle tej postaci, której scenę głosi.

KOBIETA CUDZOŁOŻNA - zacznijmy od niej i chciejmy się tez zobaczyć w tej kobiecie. Może to w nas wzbudza pytanie: Jak to, ja w kobiecie w taki sposób grzeszącej, gdzieś uważanej w tamtych czasach i dzisiejszych, za może kogoś drugiej kategorii. A ja - może nieskazitelny, mający tylko powszednie grzechy - mam się zobaczyć w takiej postaci. A może właśnie warto by było. Dlaczego? Bo właśnie w tej kobiecie zobaczymy siebie, ponieważ jest to obraz każdego z nas, grzesznika. Człowieka, który zbliża się do Jezusa i doświadcza od Niego miłosierdzia. A przecież każdy z nas doświadcza tego miłosierdzia, jeśli za grzesznika się uznaje. Można nawet spojrzeć szerzej na cudzołóstwo, nie tylko w tym wymiarze grzeszenia przeciw ciału, czy zdrady swego współmałżonka i popełnianiu grzechu z kimś innym. Ale zobaczmy, w Starym Testamencie cudzołóstwo ma też szerszy kontekst, przecież tak jest określany też grzech bałwochwalstwa. Tak jest przedstawiany Izrael, więc Oblubienica, która zdradza swego Pana.
ZAPRASZAMY do wysłuchania całości:) naprawdę WARTO:)

W tym spotkaniu uczestniczyło przy Sanktuarium 54 osoby, natomiast pod Gościńcem na dalszym spotkaniu 32 osoby zaszczyciły nas swoim udziałem. Internetowo 1216 wyświetleń.

Każda katecheza niesie inne przesłanie, ale możecie Państwo też wybrać ulubiony temat lub możliwy dla siebie termin. KAZANIA NA GÓRZE czyli katechezy, które posiadają otwartą formułę spotkań dla każdego. Zapraszamy małżonków, osoby samotne, doświadczone życiem, seniorów ale także ludzi młodych i poszukujących sensu życia. Drodzy, nasze spotkania mają swój duchowy rytm, ale również cel pogłębiania wiary i chrześcijańskiej postawy w życiu każdego z nas. Każde spotkanie prowadzone jest przez innego duszpasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.


Katechezę w dniu 31 października 2021 r., poprowadzi, ks. biskup Krzysztof Zadarko - biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Temat: "ZACHEUSZ - 7 SPOTKAŃ Z JEZUSEM". Zatem, przed nami ostatnie spotkanie w tym roku!

KATECHEZY - obostrzenia zostały zminimalizowane, dlatego zachowując zasady bezpieczeństwa, proponujemy uczestnictwo bezpośrednio przy Sanktuarium, kontynuujemy również formę on-line, od godz. 15:30 transmisja na żywo, która dostępna będzie w mediach społecznościowych za pośrednictwem Dobre Media oraz na Facebooku Fundacji Przymierze.

PROPONUJEMY także po katechezie bezpośrednie spotkanie z prowadzącym kapłanem, oczywiście przy kawie z dobrym ciastem. Zapraszamy wszystkich:)

W Październiku zakończenie IX edycji projektu pastoralnego z cyklu Kazania na Górze. Spotkania w każdą OSTATNIĄ NIEDZIELĘ miesiąca od kwietnia 2021 - do października 2021. Fundacja Przymierze jest organizatorem spotkań.

#GóraChełmska #KazanianaGórze2021 #katecheza #IXedycja #FundacjaPrzymierze #sanktuariumkoszalin

Zdjęcia: Archiwum Fundacji Przymierze / s. Paulina Małgorzata Kopacz