Poruszający nas temat na pierwszym spotkaniu związany był ze ŚW. O. PIO, a po ścieżkach życia tego świętego z Pietrelciny i San Govanni Rotondo (Włochy) poprowadził nas ks. Wojciech Szulczewski - proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Śmiechowie. Oczywiście w ramach XI edycji projektu pastoralnego: Kazania na Górze, w kwietniu bowiem przy Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej ruszył nowy cykl katechez: "Święci Gwiazdozbiorami Boga".

Z pewnością, w tym "gwiazdozbiorze" św. o. Pio zajmuje szczególne miejsce. Jak Go można określić jednym słowem, no właśnie nie można, dlatego że o. Pio i śmiało tak można powiedzieć, to postać i świętość nie jedno, ale wielowymiarowa. Jak nieraz mamy obraz 3D, to na pewno świętość o. Pio miała wiele wymiarów: tam jest wymiar męczeństwa i wymiar cierpienia; wymiar niezwykłych darów nadprzyrodzonych, które otrzymał od P. Boga; jest tam wymiar Jego niezwykłej posługi w konfesjonale i wymiar prorokowania; wreszcie wymiar doświadczenia cierpienia i też różnego rodzaju prześladowań; także wymiar dzieł, tych dzieł materialnych, które również dokonały się przez Jego pośrednictwo i czyny (...)
Przygotowałem to spotkanie, katechezę w pewnym schemacie: 1.) najpierw przedstawię pewne ważne daty w życiu o. Pio; 2.) następnie powiem o Jego doświadczeniach mistycznych, które miały wpływ na całą Jego posługę; 3.) później też taki bardzo ważny etap Jego życia, to jest prześladowanie o. Pio, bo doświadczał bardzo trudnych momentów w swoim życiu ze strony drugiego człowieka; 4.) na końcu Jego dzieła, to czego dokonał i też świadectwo tego, czego dziś dokonuje o. Pio.

Impuls dla życia:) WYSŁUCHAJ w CAŁOŚCI - ZAPRASZAMY:)
link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=BXWPo9v7mHI/

W spotkaniu uczestniczyła SUPER grupa, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania 95 osób, a następnie w dalszej części spotkania w domu, tworząc wspaniałą atmosferę 75 osób, internetowo 507 obejrzało. Dziękujemy szczególnie tym, którzy byli po raz pierwszy oraz naszym wiernym uczestnikom. Cukierni PIELESIAK, dziękujemy za wspaniałe ciasto!
Następna katecheza: "ŚW. RITA - Święci Gwiazdozbiorami Boga", dnia 28 maja 2023 r., poprowadzi - ks. dr Wojciech Parfianowicz - redaktor Gościa Niedzielnego, wykładowca i ojciec duchowny WSD w Koszalinie, rzecznik Kurii w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

KATECHEZA w Sanktuarium oraz ok. godz. 15:30 bezpośrednia transmisja katechezy w mediach społecznościowych, za pośrednictwem transmisji z sanktuarium na kanale YouTube oraz Facebooku Fundacja Przymierze i YouTube telewizji internetowej Dobre Media Nowej Ewangelizacji. Po katechezie dalsza część spotkania pod Gościńcem. Wspólnotowe spotkania przy kawie z ciastem  tworzą wyjątkowy klimat kultury SPOTKANIA i dzielenia się. Zapraszamy:)

KAZANIA NA GÓRZE czyli katechezy, które posiadają otwartą formę spotkań dla każdego, Zapraszamy małżonków, osoby samotne, doświadczone życiem, seniorów ale także ludzi młodych i poszukujących sensu życia. Drodzy nasze spotkania mają swój duchowy rytm, ale również cel pogłębiania wiary i chrześcijańskiej postawy w życiu codziennym. Każde spotkanie prowadzone jest przez innego duszpasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i każda katecheza niesie przesłanie, ale możecie też wybrać temat lub możliwy dla siebie termin.

#SPOTKANIA2023 w każdą OSTATNIĄ NIEDZIELĘ miesiąca: Kwiecień - Październik 2023.
ORGANIZATOREM spotkań jest FUNDACJA PRZYMIERZE. Zapraszamy!

#2023ŚwięciGwiazdozbioramiBoga #Spotkania2023 #KazanianaGórze2023 #GóraChełmska2023  #FundacjaPrzymierze2023 #sanktuariumkoszalin2023

Zdjęcia: Archiwum Fundacji Przymierze / s. Paulina Małgorzata Kopacz