- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
"CREDO - CZY WIERZYMY W TO, CO WYZNAJEMY" - VIII edycja
Od godz. 15:30 transmisja na żywo w Dobre Media Nowej Ewangelizacji
Katecheza z cyklu KAZANIA NA GÓRZE, dnia 31.05.2020 r., ze względu na trwające ograniczenia związane z pandemią ZAPRASZAMY do udziału w spotkaniu za pośrednictwem telewizji internetowej DOBRE MEDIA od godz. 15:30.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Planowana już od stycznia WYSTAWA biograficzna poświęcona 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II została zatrzymana przez pandemię...
ALE ruszyły już prace przy wykonaniu ŚCIANY WYSTAWOWEJ stanowiącej zewnętrzną część Muzeum im. św. Jana Pawła II na terenie Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Potrzebujemy jeszcze ok. 1/2 tygodni, aby Państwa ZAPROSIĆ!
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
W ostatnim roku w znacznej mierze posunęły się prace zewnętrznej infrastruktury. Pozostało jeszcze do ukończenia główne wejście przy którym ma stanąć figura Matki Bożej Niepokalanej.
Możesz pomóc nam utorować drogę dla Maryi.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Pomimo trwającego czasu epidemii koronawirusa, w niedzielę 26 kwietnia rozpoczęliśmy nowy cykl Kazań na Górze: "CREDO - CZY WIERZYMY W TO, CO WYZNAJEMY", katechezy w ramach VIII edycji projektu pastoralnego. Konieczna jednak była tymczasowa zmiana formuły naszych spotkań, ale dzięki internetowej telewizji Dobre Media były relacjonowane na żywo. Ze względu na trwające ograniczenia administracyjne związane z pandemią, dotyczące także gromadzenia się w przestrzeni liturgicznej, niemożliwa stała się nasza bezpośrednia obecność w Sanktuarium Przymierza na modlitwie, katechezie i wspólnotowym spotkaniu przy kawie. Wszyscy mamy nadzieję, że stopniowo będziemy mogli powrócić do bezpośrednich spotkań, gdy tylko stopniowo zniesione zostanie zachowanie dystansu społecznego...
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
„Żywego już Pana widziałam, grób pusty
I świadków anielskich i odzież i chusty.
Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja,
A miejscem spotkania będzie Galilea."
(Sekwencja Wielkanocna)
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Spotkanie, rozmowa - wsparcie ludzkie i duchowe, to możliwość spotkania i rozmowy, pozostając w domu #zostańwdomu. Chcemy umożliwić takie spotkanie tym, którzy potrzebują chwili "spotkania" poprzez rozmowę telefoniczną.
Mając bowiem na uwadze obecną sytuację pozostawania w domu, co mocno jest rekomendowane w obecnej sytuacji #zostańwdomu jest to ważne dla nas wszystkich, aby solidaryzować się w przezwyciężeniu epidemii, możemy w ten sposób uratować życie sobie i innym, bliskim pozostając w domu. Jeszcze trudno określić, kiedy nastąpi możliwość swobodnego przemieszczania się oraz spotkania z innymi, rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
W działaniach Fundacji Przymierze nie pozostajemy obojętni na trudną i ciągle rozwijającą się sytuację w związku z pandemią i szerzeniem się koronawirusa SARS-CoV-2. Na miarę naszych możliwości przyłączamy się do tej walki wspierając personel medyczny i pacjentów koszalińskiego Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie. Naszym darem serca, który przekazaliśmy dzisiaj 8 kwietnia, na ręce P. Marii Okońskiej - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum, są certyfikowane maseczki ochronne z flizeliny trójwarstwowej w ilości 150 szt. Maseczki zakupiliśmy w polskiej firmie, aby tym samy wspierać polski rynek. Dziękujemy również P. Dyrektor Grażynie Zięba i P. Teresie koordynującej wolontariat, za życzliwe przyjęcie i chwilę rozmowy. Wspieramy codzienną modlitwą.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
KAZANIA NA GÓRZE: CREDO - CZY WIERZYMY W TO, CO WYZNAJEMY? Rozpoczynamy nowy cykl spotkań projektu pastoralnego - VIII edycja - ZAPRASZAMY.
To spotkania, które posiadają otwartą formułę czyli katechezy dla każdego, kto pragnie pogłębić swoją wiarę i wiedzę, duchowość i w pełni przeżywać codzienność. Zatem zapraszamy małżonków, osoby samotne czy doświadczone życiem, seniorów... Zapraszamy także ludzi młodych i poszukujących sensu życia.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Szanowni Państwo, obecny stan epidemii zmienił całkowicie życie każdego z nas, naszych rodzin, Ojczyzny i całego świata, Kościoła. Pojawiają się naturalne w takich sytuacjach uczucia, jak obawa i niepewność o najbliższych, ale także pytania o wpływ pandemii na codzienne życie i obowiązki zawodowe, o naszą prace lub firmę.
W tej globalnie trudnej sytuacji rzetelna i usystematyzowana wiedza, ale także konkretna pomoc prawna może stać się drogą do poszukiwania rozwiązań... W Fundacji Przymierze podjęliśmy współpracę mającą na celu udostępnienie informacji, za zgodą Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej ORDO IURIS.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Projekt Fundacji Przymierze, która po raz kolejny zaangażowała się w organizację i wsparcie warsztatów, tym razem aktorsko–ewangelizacyjnych, dla Szensztackiej Młodzieży Żeńskiej podczas zimowych rekolekcji. Był to czas spotkań wzmacniających duchową i zewnętrzną wartość młodych osób pośród wyzwań oraz zagrożeń współczesnego świata. Projekt był otwarty dla młodych ludzi poszukujących w życiu wartości. Pięciodniowy cykl spotkań: TU I TERAZ – ŻYJ OBIETNICĄ! odbył się w Sarbinowie w dniach 07 – 11 lutego 2020 r.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Odszedł do Pana kapłan o wielkim sercu - ks. Wojciech Wójtowicz, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie - był tak prawdziwy i mądry w swym kapłaństwie, ale też bezpośredni i ludzki, nie tworzył sztucznych barier, a dzięki osobistemu przylgnięciu do Boga i Maryi, miłości do Kościoła, wiara i świadectwo dla jego słuchaczy stawały się życiem...
Dziękujemy za każde przyjęte zaproszenie, dzielenie się... Jeszcze w czerwcu 2019 r. śp. ks. Wojciech Wójtowicz poprowadził na Górze Chełmskiej w Sanktuarium Przymierza katechezę: POKÓJ - Owoc Ducha Św., a później długie spotkanie i wymiana myśli, dyskusja z uczestnikami projektu pastoralnego Kazania na Górze, który śp. ks. Wojciech mocno wspierał i angażował się osobiście.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Fundacja Przymierze - nowa droga do wspierania naszych dzieł i misji - 1% od 2020. Dziękujemy!
- tekst: Wojciech Osuch
W imieniu Fundacji Przymierze chcemy serdecznie podziękować wszystkim Państwu, którzy zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością na III Świątecznym Koncercie Charytatywnym w dniu 28 grudnia 2019 r. w Filharmonii im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie. Korzystając z otwartości Filharmonii Koszalińskiej, której wieloletnim Dyrektorem jest P. Robert Wasielewski, Fundacja Przymierze zorganizowała III koncert charytatywny „dla Góry”. Koncerty na rzecz budowanego na Górze Chełmskiej Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego już na trwałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Koszalina i cieszą się coraz większą popularnością.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne na Górze Chełmskiej - prezentacja FOTOGRAFICZNA autorstwa Pracowni ArchTim przygotowana na III Świąteczny Koncert Charytatywny - 28 grudnia 2019 r. - Filharmonia Koszalińska.
Obecnie prace budowlane związane były z zagospodarowaniem zewnętrznej infrastruktury przestrzennej i muzealnej. Już od wiosny będzie można zbliżyć się do obiektu Centrum oraz wieży widokowej, co ze względu, na dotychczas prowadzone prace budowlane nie było możliwe.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
"W tych dniach Bożego Narodzenia śpiewamy z radością, ponieważ zamieszkała wśród nas miłość. Tą miłością wśród ludzi jest obecność Dzieciątka Jezus. Świat nie jest już ciemnością: ci, którzy szukają miłości, wiedzą gdzie ją znaleźć. A właśnie miłości potrzebuje każdy człowiek..."
Francisco F. Carvajal
Życzymy wszystkim, aby Jezus przychodzący do nas w tę Świętą Noc, pomnożył w nas wiarę i głębokie poznanie niepojętej miłości Boga Ojca do każdego z nas; Niech napełni nas radością i mocą swej łaski.
Obfitości Bożych darów w Nowy 2020 Rok.
Życzy Fundacja Przymierze
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Organizatorem koncertu charytatywnego "dla Góry" jest Fundacja Przymierze, dlatego każdorazowo takie wydarzenia poprzedzane są przez organizatorów konferencją prasową, aby przekaz oraz informacja dotarły do mieszkańców Koszalina i regionu Centrum Pomorza oraz Powiatu Koszalińskiego i Województwa Zachodniopomorskiego - Pomorze Zachodnie.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Fundacja Przymierze po 2 latach działalności podjęła starania o uzyskanie OPP składając wniosek i odpowiednią dokumentację w Sądzie Rejonowym w Koszalinie IX Wydział Krajowego Rejestru Sądowego. Dwa lata nieprzerwanej działalności charytatywnej i społecznej Fundacji pozwoliły nam, decyzją z dnia 14.11.2019 r., na uzyskanie STATUSU Organizacji Pożytku Publicznego. Dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się i uczestniczyli w naszych działaniach, dziękujemy za dotychczasowe zaufanie i pomoc. Otwieramy się na dalsze działania i możliwości...
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Od kilku lat podjęłyśmy jako wspólnota Sióstr Szensztackich, odpowiedzialnych za dziedzictwo związane z Górą Chełmską k. Koszalina stworzenie tam ośrodka duchowości maryjnej, który będzie łączył historyczne znaczeniem tego miejsca z wydarzeniami najnowszej historii – poświęceniem sanktuarium szensztackiego Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej przez św. Jana Pawła II oraz wielkie walory przyrodnicze i turystyczne Góry.
Czytaj dalej na stronie Sióstr Szensztackich
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
Pragniemy zaprosić wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie jakim jest III Świąteczny Koncert Charytatywny, który będzie kolejnym wsparciem pięknego i ważnego dla nas wszystkich miejsca w Koszalinie, budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej. Wystąpią ŚPIEWAJĄCE FORTEPIANY - koncert w wykonaniu: znakomitych pianistów Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana, gwiazd popularnego programu telewizyjnego: "Śpiewające fortepiany"; Wojciecha Maliny Kowalewskiego (perkusja, bas); Tadeusza Melona (skrzypce) oraz solistów Warszawskiej Opery Kameralnej i Gliwickiego Teatru Muzycznego - Joanny Stefańskiej-Matraszek i Ireneusza Miczki.
- tekst: s. Paulina Małgorzata Kopacz
W tym roku, to już OSTATNIE nasze spotkanie z cyklu Kazania na Górze. Projekt pastoralny, w ramach którego odbyło się siedem katechez przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Na październikową katechezę przybyło 70 osób, a poprowadził ją ks. dr Radosław Siwiński, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia, wykładowca WSD Koszalin. W dalszej części spotkania z ks. Radosławem w siedzibie Fundacji - dom sióstr - gościliśmy 30 osób.
- Warsztaty edukacyjne ze św. Janem Pawłem II - 18 października 2019 r. - dla uczniów Szkoły Podstawowej w Będzinie
- KATECHEZY na Górze Chełmskiej – Niedziela 27 października 2019
- WIERNOŚĆ - Kazania na Górze (6/2019)
- KONCERT CHARYTATYWNY: ŚPIEWAJĄCE FORTEPIANY
- KATECHEZY na Górze Chełmskiej – Niedziela 29 września 2019
- UPRZEJMOŚĆ I DOBROĆ - Kazania na Górze (5/2019)
- ODPUST NA GÓRZE I PIELGRZYMKA RODZIN - 15 sierpnia 2019 r.
- KATECHEZY na Górze Chełmskiej – Niedziela 25 sierpnia 2019
Co nowego na stronie:
- KAZANIA NA GÓRZE 2026 - "PIELGRZYMUJEMY Z MARYJĄ" - edycja XIV, Góra Chełmska: Niedziela 28 czerwca 2026 r., godz. 15:00
- "Pielgrzymujemy z MARYJĄ - GUADALUPE (Meksyk)" / Kazania na Górze (#2/2026)
- OTWARCIE WYSTAWY: Miasto pod Górą Chełmską. Ślady Historii. / Dnia 24 maja 2026 r.
- Rozpoczynamy JUBILEUSZOWE 10-LECIE FUNDACJI PRZYMIERZE
- Multimedia
- Fundacja Przymierze
- Śp. Zbigniew Chlebowski - członek zarządu Fundacji Przymierze w latach 2017-2026
- Wojciech Osuch
- Małgorzata Kopacz - s.M. Paulina
Najpopularniejsze artykuły:
- Świąteczny Koncert Charytatywny - (foto)relacja
- Kontakt
- Fundacja Przymierze
- Multimedia
- Cele fundacji
- Media o nas
- Podsumowanie warsztatów edukacyjnych
- ŚWIĄTECZNIE - wspieramy dzieło budowy Centrum - ZAPRASZAMY RODZINNIE!
- Dokumenty do pobrania
- KONCERT - WYDARZENIE JEDNO NA 100 lat czyli ŚWIĘTOWANIE 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
- s. M. Lidia - Jolanta Czerwonka
- Łukasz Jankowski (członek Rady Nadzorczej Fundacji Przymierze w latach 2017-2021)
- Polityka prywatności