Cel Działalności Fundacji Przymierze - to realizacja misji wychowawczej, formacyjnej, pastoralnej, kulturalnej i edukacyjnej poprzez tworzenie naturalnej przestrzeni, miejsca przyjaznego dla pielgrzymów, turystów, spacerowiczów przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej.

  1. Od 2017 r. Czynnie Wspieramy Budowę Centrum organizując koncerty charytatywne w Filharmonii Koszalińskiej (wzięło w nich udział 1810 osób). Dzięki środkom z koncertów udało nam się zakupić i zamontować czarne płyty granitowe przy głównej fasadzie Centrum z wykutym tekstem historii Góry Chełmskiej - od średniowiecza aż po czasy współczesne - w języku polskim, angielskim i niemieckim. Kolejne inwestycje realizowane przez Fundację to taras kawiarni wykonany z desek kompozytowych, natomiast na wiosnę 2021 zostaną zamontowane elementy szklane (taras kawiarni, balkony itd.).
  2. Dzięki Wsparciu Darczyńców w 2020 r. przygotowaliśmy I Wystawę Plenerową na Górze Chełmskiej: Karol Wojtyła #Narodziny, tym samym powstała przestrzeń wystawowa finansowana ze środków naszej Fundacji.
  3. Wspieramy dzieci i młodzież w czasie odpoczynku i warsztatów tematycznych. Z naszej pomocy skorzystały 152 osoby.
  4. Na Nasze Spotkania: „Kazania na Górze” dla osób dorosłych przychodzą kobiety i mężczyźni, małżonkowie i osoby samotne, seniorzy i ludzie młodzi. Z katechez i wspólnego spotkania przy kawie skorzystały już 703 osoby. Ze względu na pandemię Covid-19 spotkania zmieniły formułę. Uruchomiliśmy transmisję na żywo on-line, ilość wyświetleń z miesiąca na miesiąc (kwiecień-październik) stale rosła i przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania...
  5. Od 2019 Roku Jesteśmy OPP - Organizacją Pożytku Publicznego KRS 0000679976