KAZANIA NA GÓRZE czyli katechezy, które posiadają otwartą formułę spotkań dla każdego. Zapraszamy małżonków, osoby samotne, doświadczone życiem, seniorów ale także ludzi młodych i poszukujących sensu życia. Drodzy, nasze spotkania mają swój duchowy rytm, ale również cel pogłębiania wiary i chrześcijańskiej postawy w życiu każdego z nas. Każde spotkanie prowadzone jest przez innego duszpasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Każda katecheza niesie inne przesłanie, ale możecie też wybrać ulubiony temat lub możliwy dla siebie termin.

W  LIPCU odbyło się kolejne spotkanie, katecheza ze wspaniałym przesłaniem prowadzona przez o. Piotra Włodygę  OSB, dopełnieniem była wspólna rozmowa z uczestnikami pod Gościńcem.

Postać Natanaela - historia ta może być dla nas zastanowieniem, zaproszeniem, aby pochylić się nad swoim powołaniem, generalnie nad słowem powołanie. Dzisiaj słowo powołanie nie jest modne. Powołanie mylone jest z KARIERĄ. Ludzie często nie szukają odpowiedzi na Boży plan wobec ich życia. Bóg powołuje nas do różnych zadań, misji, aby nas wychować do większej miłości. Powołanie jest drogą, aby nauczyć się kochać (...) Powołanie, to nie kariera... Kariera jest nastawiona na zysk, z powołania nic nie masz, ale masz szczęście. W karierze doszukujemy się szczęścia, gonimy za tym, co daje nam satysfakcję, przyjemność - taka postawa jest bardzo zwodnicza.

Jezus daje nam osiem Błogosławieństw, zdobywać miłość na miarę tych błogosławieństw. "Wypłyń na głębię"- na głębi nikt z uczniów nie łowił. Zatem idźcie tam, gdzie nikt nie idzie. Filip podszedł do Natanaela i powiedział: "Znaleźliśmy Mesjasza" - świadectwo Filipa musiało być na tyle autentyczne, że Natanael podejmuje dialog, pomimo sceptycyzmu podejmuje zaproszenie Filipa. Jezus powołuje przez różne osoby i sytuacje, abyśmy szli za Nim, abyśmy się dzielili swoim powołaniem, a nade wszystko miłością.

PRZEPRASZAMY, ale tym razem zawiódł czynnik ludzki i technika, stąd nie możemy zaprosić do odsłuchania katechezy...


Katechezę w dniu 29 sierpnia 2021 r., poprowadzi, ks. Marcin PIOTROWSKI - duszpasterz w parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie. Temat: "NIKODEM - 7 SPOTKAŃ Z JEZUSEM".
KATECHEZY - obostrzenia zostały zmniejszone, dlatego zachowując zasady sanitarne, proponujemy uczestnictwo bezpośrednio przy Sanktuarium, kontynuujemy również formę on-line, od godz. 15:30 transmisja na żywo, która dostępna będzie w mediach społecznościowych za pośrednictwem Dobre Media oraz na Facebooku Fundacji Przymierze.

POWRACAMY także do bezpośrednich spotkań po katechezie, zatem możliwe stają się wspólnotowe spotkania z prowadzącym kapłanem, oczywiście przy kawie z dobrym ciastem.
Katechezy IX edycja projektu pastoralnego z cyklu Kazania na Górze, w każdą OSTATNIĄ NIEDZIELĘ miesiąca od kwietnia 2021 - do października 2021. Fundacja Przymierze jest organizatorem spotkań. ZAPRASZAMY!

#GóraChełmska #KazanianaGórze2021 #katecheza #IXedycja #FundacjaPrzymierze #sanktuariumkoszalin

Zdjęcia: Archiwum Fundacji Przymierze / s. Paulina Małgorzata Kopacz