W ramach jubileuszowej X edycji projektu pastoralnego: Kazania na Górze, trwają nasze spotkania z nowym cyklem katechez: "Biblijne Kobiety - inspirują dziś..."
Czerwcowy TEMAT: "Rut i Noemi - Biblijne Kobiety", wygłosił ks. bp Krzysztof Zadarko - biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Katecheza biblijna, niezwykle cenna, przekazana w szerokim kontekście, z odniesieniem to sytuacji "tu i teraz". Dostrzegliśmy, jak bardzo nasze życie utkane jest z relacji - różnych relacji codziennych, ale też takich niezwykłych i tej niepowtarzalnej relacji z Bogiem.

Spróbuję, posługując się tym, co jest w Piśmie Św., podzielić się razem z Wami, bo domyślam się, że ten klucz polega na tym, żebyśmy szukali wszyscy - nie tylko kobiety, również mężczyźni - w tych kobietach, które znalazły się na kartach Pisma Św., żebyśmy szukali tam śladów obecności  Boga i budowali dalej swoją wiarę, na tych postaciach. Doskonale wiecie, że w tych postaciach w mniejszym lub większym stopniu, znajdują się ślady świętości i ślady grzechu. Na tym polega piękno Biblii, piękno objawienia Boga, że nie upiększa wizerunku tych, których stawia przed nami, wręcz przeciwnie, aż do bólu szczerości oddaje prawdziwe oblicze ludzi, którzy są z krwi i kości; jednocześnie grzeszni, ale też święci.

Dzisiaj mamy wyjątkową sytuację, mamy dwie postaci: Noemi i Rut (...) Księga Rut - historia, która tam jest opisana dzieje się dziesięć wieków przed Chrystusem. Jedno jest pewne, że jest to opowiadanie, które jest historyczne: ma konkretne nazwiska, imiona, konkretne fakty, które są niezwykle ważne... Pierwsza wskazówka, która dzisiaj musi paść, kiedy słuchamy o Noemi i Rut, sytuacja małżeństw mieszanych (...)

Noemi jest przepiękną postacią teściowej, która zachowuje w swoim sercu niezwykłą wrażliwość... To jest niezwykła inspiracja, abyśmy nigdy takich sytuacji, jak Noemi i Rut, w takim bardzo wymuszonym miejscu, jaką była ucieczka z powodu głodu, jak znalezienie się w obcym środowisku, można wręcz powiedzieć, że człowiek zostaje zmuszony do zdrady swojej tożsamości - narodowej i religijnej; że jeżeli ma w sercu zachowaną pewną wrażliwość, wrażliwość sumienia, Bóg przeprowadza wówczas niezwykłe cuda. Rut znalazła się w ten sposób w genealogii Jezusa.

ZAPRASZAMY Cię do wysłuchania :) Słowo inspirujące życie - każdego, nie tylko kobiety :)

transmisja z Facebooka

W spotkaniu przy sanktuarium uczestniczyło 42 osoby; pod Gościńcem 38 osób; on-line 1032. CUKIERNIA PIELESIAK, dziękujemy za wyjątkowe, jak zawsze pyszne ciasto :)

Następna katecheza: "Anna - Biblijne Kobiety - inspirują dziś...", niedziela 31 lipca 2022 r., poprowadzi ks. Marcin PIOTROWSKI - duszpasterz parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie.

KATECHEZA - Sanktuarium godz. 15:00 oraz od godz. 15:30 dostępna bezpośrednia transmisja w mediach społecznościowych, za pośrednictwem YouTube na kanale sanktuarium oraz Facebooku Fundacja Przymierze i YouTube telewizji internetowej Dobre Media Nowej Ewangelizacji.

Po katechezie dalsza część spotkania pod Gościńcem. Wspólnotowe spotkania przy kawie  tworzą wyjątkowy klimat kultury SPOTKANIA i dzielenia się. Zapraszamy:)
KAZANIA NA GÓRZE czyli katechezy, które posiadają otwartą formę spotkań dla każdego, Zapraszamy małżonków, osoby samotne czy doświadczone życiem, seniorów ale także ludzi młodych i poszukujących sensu życia. Drodzy nasze spotkania mają swój duchowy rytm, ale również cel pogłębiania wiary i chrześcijańskiej postawy w życiu codziennym. Każde spotkanie prowadzone jest przez innego duszpasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i każda katecheza niesie przesłanie, ale możecie też wybrać temat lub możliwy dla siebie termin.

#SPOTKANIA2022 w każdą OSTATNIĄ NIEDZIELĘ miesiąca: Kwiecień - Październik 2022.

ORGANIZATOREM spotkań jest FUNDACJA PRZYMIERZE. Zapraszamy!

#Spotkania2022BiblijneKobiety #KazanianaGórze2022 #GóraChełmska2022 #edycjaJubileuszowa2022 #FundacjaPrzymierze2022 #sanktuariumkoszalin2022

Zdjęcia: Archiwum Fundacji Przymierze / s. Paulina Małgorzata Kopacz