W ramach jubileuszowej X edycji projektu pastoralnego: Kazania na Górze, trwają nasze spotkania z nowym cyklem katechez: "Biblijne Kobiety - inspirują dziś..."
W SIERPNIU TEMAT: "Judyta - Biblijne Kobiety", wygłosił ks. dr Wojciech Parfianowicz - ojciec duchowny i wykładowca WSD Koszalin, rzecznik prasowy Kurii Biskupiej.
Katecheza biblijna, stała się zaproszeniem do szukania prawdziwego piękna, które jest harmonią w naszej codzienności.

Zachęcam do sięgnięcia do tej księgi (Księga Judyty) jest naprawdę świetna, nie jest zbyt długa; momentami wręcz sensacyjna; bardzo ciekawa; wciągająca jeżeli chodzi o treść, ale jest tam naprawdę bardzo dużo rzeczy, które mogą nam bardzo pomóc w naszej wierze.
Gdybym miał scharakteryzować Judytę jednym zdaniem, to bym powiedział, że przede wszystkim wybija się w tej księdze to, że jest to kobieta bardzo piękna - jest to podkreślane wiele razy, na różne sposoby. To piękno Judyty jest bardzo istotne, dlatego, że dzięki temu pięknu ona jest w stanie dokonać rzeczy, która wydaje się niemożliwa (...) Jej piękno obezwładnia zło, ale nie prowadzi do zła. Wódz Holofernes  przegrywa, nie dlatego, że Judyta jest piękna i że go skusiła do złego, w Judycie nie ma ani cienia zła - ona jest piękna i dobra jednocześnie; ona nie idzie ani na chwilę na żaden kompromis ze złem. Problem Holofernesa polega na tym, że ma on przerośnięte 'ego' i myślał, że może po prostu zagarnąć Judytę - pamiętajmy, że prawdziwego piękna nie można wziąć w posiadanie - prawdziwe piękno można jedynie podziwiać i adorować; kto chce posiadać piękno, wziąć je w posiadanie, ten albo musi je zbrukać - Judyta nie dała się zbrukać - albo sam doznaje szkody. Jest podkreślane wielokrotnie w tej księdze, że Judyta była bardzo piękna, ale też bardzo mądra i była bezkompromisowo oddana P. Bogu. Ona uczy nas piękna, które jest harmonią pomiędzy tym, co na zewnątrz i tym, co w środku (...) Chcę głębiej zejść, w tym co mówię. To jest bardzo ważne, żeby człowiek wiedział o tym, że to piękno zewnętrzne jest zaproszeniem albo czymś, co odpycha. Tu nie chodzi tylko o to, jak jestem ubrany, ale też chodzi o to np. w jaki sposób ja mówię; jakiego języka używam; czy jestem człowiekiem , którego charakteryzuje kultura bycia.

ZAPRASZAMY Cię do wysłuchania:) Słowo inspirujące życie - każdego, nie tylko kobiety:)

W spotkaniu przy sanktuarium uczestniczyło 82 osoby; przy Gościńcu 30 osób; on-line 755. CUKIERNI PIELESIAK - dziękujemy za wspaniałe i jak zawsze pyszny sernik :)

Następna katecheza: "MARTA i MARIA - Biblijne Kobiety - inspirują dziś..." niedziela 25 września 2022 r., poprowadzi ks. dr Remigiusz SZAUER - prefekt i wykładowca WSD Koszalin.
KATECHEZA - Sanktuarium godz. 15:00 oraz od godz. 15:30 dostępna bezpośrednia transmisja w mediach społecznościowych, za pośrednictwem YouTube na kanale sanktuarium oraz Facebooku Fundacja Przymierze i YouTube telewizji internetowej Dobre Media Nowej Ewangelizacji.

Po katechezie dalsza część spotkania pod Gościńcem. Wspólnotowe spotkania przy kawie  tworzą wyjątkowy klimat kultury SPOTKANIA i dzielenia się. Zapraszamy:)

KAZANIA NA GÓRZE czyli katechezy, które posiadają otwartą formę spotkań dla każdego, Zapraszamy małżonków, osoby samotne czy doświadczone życiem, seniorów ale także ludzi młodych i poszukujących sensu życia. Drodzy nasze spotkania mają swój duchowy rytm, ale również cel pogłębiania wiary i chrześcijańskiej postawy w życiu codziennym. Każde spotkanie prowadzone jest przez innego duszpasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i każda katecheza niesie przesłanie, ale możecie też wybrać temat lub możliwy dla siebie termin.

#SPOTKANIA2022 w każdą OSTATNIĄ NIEDZIELĘ miesiąca: Kwiecień - Październik 2022.
ORGANIZATOREM spotkań jest FUNDACJA PRZYMIERZE. Zapraszamy!

#Spotkania2022BiblijneKobiety #KazanianaGórze2022 #GóraChełmska2022 #edycjaJubileuszowa2022 #FundacjaPrzymierze2022 #sanktuariumkoszalin2022

Zdjęcia: Archiwum Fundacji Przymierze