Jeden z bardziej pracochłonnych etapów został zakończony, a związany był z wykonaniem OKŁADZIN ŚCIENNYCH w sali konsumpcyjnej kawiarni połączony też z obróbką okien; hall wejściowy oraz wykonanie drzwi wahadłowych w przejściu do zaplecza części kuchennej i socjalnej Kawiarni Cafe Chełmska w Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznym. Został użyty materiał, wcześniej zakupiony przez Fundację, to płyty meblowe Egger w kolorze U 899 czerń aksamitna oraz U 818 ciemnobrązowy. Wszystkie prace wykonano pod wymiar, dodatkowo przy obróbkach drzwi i okien wykonywane zostały wykończenia w postaci listew aluminiowych w kolorze czarnym. Ten etap prac wyniósł: 27.400,00 zł brutto (słownie: dwadzieścia siedem tysięcy czterysta złotych 00/100)

Jednocześnie została wykonana zabudowa meblowa BUFETU w sali konsumpcyjnej kawiarni: szafki za ladą - szafka podawcza podwieszana wykonana z płyty meblowej Egger; szafka stojąca bez blatu wykonana z płyty meblowej Egger. Ponadto: szafka wisząca z oświetleniem led zwieńczająca zabudowę meblową kuchenną; szafka stojąca ze zlewozmywakiem i szufladami; zabudowa wnęki na szafę chłodniczą; Wykorzystano wcześniej zakupioną płytę meblową Egger u 899 czerń aksamitna; otwieranie szafek i szuflad za pomocą frezowanej listwy wieńcowej. Koszt tego etapu: 14.400,00 zł brutto (słownie: czternaście tysięcy czterysta złotych 00/100).

Prace prowadziła Pracownia Stolarska MEBLOMARK Krzysztof Ciesiołkiewicz z Sianowa. Koszt całościowy powyższych prac wyniósł: 41.800,00 zł brutto (słownie: czterdzieści jeden tysięcy osiemset złotych i 00/100). Wydatkowanie środków z 1% Fundacji Przymierze w ramach wspierania budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej w Koszalinie.

Marek Jankowski, Pracownia Archtim