Przedmiotem prac było wykonanie i montaż luster srebrnych 4mm - w ilości: 27 sztuk, co stanowiło łącznie: 21.57m - sala konsumpcyjna; pomieszczenia socjalne, toalety. Dla rzetelności, wszystkie pomiary zostały zebrane "z natury" w Kawiarni Cafe Chełmska w Centrum Pielgrzymkowo – Turystycznym na Górze Chełmskiej. W ramach produkcji nastąpiło oszlifowanie krawędzi wszystkich luster, a montaż nastąpił przy użyciu profesjonalnych klejów do luster.
Prace wykonała Firma ALUMEX Bartosz Bryłowski z Koszalina, za ich wykonanie Fundacja Przymierze zapłaciła kwotę: 8.550,00 brutto zł (słownie: osiem tysięcy  pięćset pięćdziesiąt złotych 00/100).

Wszystkie prace projektowe realizowane zgodnie z założeniami arch. Marka Jankowskiego, Pracownia Archtim w Koszalinie oraz AMJ studio - Biuro Architektoniczne / Biuro Projektowe z Poznania.
Wydatkowanie środków z 1% w ramach wspierania budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej w Koszalinie; indywidualni darczyńcy, ofiarodawcy i sponsorzy Fundacji Przymierze.

arch. Marek Jankowski, Pracownia Archtim