Nieocenioną i stałą pomoc otrzymujemy od lokalnej Cukierni Pielesiak; cukierni z długoletnią tradycją. Hojność właścicielki Anetty Pielesiak-Usidus, to konkretne obdarowanie w postaci wyrobów cukierniczych, które oparte są na domowych recepturach a wypieki (bogaty asortyment ciast i tortów) powstają na bazie naturalnych składników.

Wsparcia doświadczamy od samego początku istnienia naszej Fundacji Przymierze; to wsparcie dla dzieła Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Dziękujemy za dary w postaci Państwa wspaniałych i różnorodnych wypieków, które uświetniają nasze spotkania: Kazania na Górze przy Sanktuarium; za wspieranie koncertów charytatywnych w koszalińskiej Filharmonii oraz stoisk charytatywnych.
Cukiernia Pielesiak powstała w 1980 roku. Od tamtej pory nieprzerwanie zajmuje się produkcją oraz sprzedażą własnych wyrobów cukierniczych. To wyjątkowe miejsce w Koszalinie stworzył Stanisław Pielesiak, który przekazał rodzinie autorskie receptury. W prowadzonej od pokoleń cukierni można znaleźć m.in. szeroki wybór tortów, ciast, oraz ciasteczek. Cukiernicy nie używają sztucznych substancji ani konserwantów.